Infografika. Zdjęcie + logo 11 JazzArt Festivalu
fot. Emanuele Meschini

Before Katowice JazzArt Festival

Dwa duety: włoski O-Jana i gdański Llovage na dwóch beforach 11. Katowice JazzArt Festivalu. Gramy już w marcu!
 

O-Jana & Llovage [IT/PL]

Kiedy: 9 marca, godz. 19.00
Gdzie: Drzwi Zwane Koniem

To będzie koncertowe podsumowanie wspólnej rezydencji w Katowicach dwóch duetów – włoskiego O-Jana i gdańskiego Llovage. O-Jana z Włoch oraz Llovage z Gdańska spotkali się po raz pierwszy podczas festiwalu NovaraJazz w czerwcu 2021 roku. Ich wspólne działania zakończyły się sukcesem zwieńczonym owacjami na stojąco. 

Duet O-Jana tworzą dwie artystki: wokalistka Ludovica Manzo i pianistka Alessandra Bossa. Od 2012 roku swobodnie podróżują między stylami i gatunkami – od elektroniki, przez songwriting po jazzową improwizację. Zawsze jednak starają się o zachowanie jasnej, „piosenkowej” struktury swoich kompozycji. 

Llovage to skład kontrabasisty i kompozytora Ola Walickiego i perkusisty Jacka Prościńskiego. Jest więc najbardziej niemożliwym duetem elektronicznym na kontrabas i perkusję. Starannie ważąc proporcje, jak podczas przygotowywania mieszanki ziół, Walicki i Prościński stworzyli formułę autorskiego organizmu elektro-akustycznego. 

Dwa duety połączone w jeden kwartet posłuchamy 9 marca na wspólnym koncercie w Drzwiach Zwanych Koniem. Sam duet O–Jana wystąpi 10 marca w klubie Absurdalna. 

Muzyka dla Ukrainy! Katowice dla Ukrainy! Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka do puszek na działania pomocowe dla Ukrainy prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną. Organizatorem zbiórki są Drzwi Zwane Koniem. W ich imieniu dziękujemy za finansowe wsparcie działań PAHu.

 

O-Jana [IT]

Kiedy: 10 marca, godz. 19.00
Gdzie: Absurdalna 

Włoski duet O-Jana tworzą dwie artystki: wokalistka Ludovica Manzo i pianistka Alessandra Bossa. Od 2012 roku swobodnie podróżują między stylami i gatunkami – od elektroniki, przez songwriting po jazzową improwizację. Zawsze jednak starają się o zachowanie jasnej, „piosenkowej” struktury swoich kompozycji. 

Poszerzanie gatunkowych granic i eksperymentowanie przy tworzeniu nowych utworów to znaki rozpoznawcze duetu. Ich twórczość cechuje płynność muzycznego pejzażu, uzupełnionego przez prowokujące do myślenia, a często po prostu zabawne teksty śpiewane przez Ludivicę Manzo. 

 

Bilety na pojedynczy koncert kosztują 20 zł (10 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca). Karnet na oba koncerty – 35 zł (17,5 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne na kupbilecik.pl, interticket.pl oraz w kasie Miasta Ogrodów (czynne: poniedziałek - piątek, godz. 10.00 – 16.00), bilety[at]miasto-ogrodow.eu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prosimy naszych gości, którzy zaszczepili się przeciwko Covid-19 o okazanie stosownego dokumentu przy wejściu na koncert. 

Bilet na 9.03.22 do zakupienia TUTAJ (Interticket) i TUTAJ (Kupbilecik)

Bilet na 10.03.22 do zakupienia TUTAJ (Interticket) i TUTAJ (Kupbilecik)

Karnet na oba koncerty do zakupienia TUTAJ (Interticket)

 

Fot. Emanuele Meschini / NovaraJazz

 

PARTNER:

Fot. Emanuele Meschini / NovaraJazz