zdjęcie kasety magnetofonowej - pomarańczowa kaseta, okładka w identyfikacji jazzartu (krzyczące usta z wpisanym logo festiwalu). Podpis: Jędrzej Siwek La Mer live at Ktowice JazzArt Festival

Jędrzej Siwek „La Mer Live” at Katowice JazzArt Festival

Głębokie zanurzenie w świat dźwięków morza (prawdziwego i wyobrażonego)...

Jędrzej Siwek La Mer Live

Premiera: 7 lipca 2022

Nośnik: kaseta magnetofonowa

Projekt okładki: Marta Gawin

Jędrzej Siwek — mikser audio, klawiatura sterująca, laptop, wirtualne instrumenty, syntezatory, theremin, sampler, gramofon, hydrofon, mikrofon kontaktowy, woda, nagrania terenowe, looper, recorder, efekty.

Od 7.07.22 kaseta w cenie 50 zł do zakupienia stacjonarnie [po wcześniejszym umówieniu się (przerwa sezonowa)] w księgarni Bookiestra (sklep w siedzibie NOSPR: Katowice, plac Wojciecha Kilara 1) lub online poprzez stronę księgarni - wersja pomarańczowa TUTAJ / wersja purpurowa TUTAJ.

Międzynarodowe transakcje: sprzedaż online prowadzona będzie od 7.07.22 przez platformę bandcamp – dostęp TUTAJ.

Odsłuch online będzie dostępny na stronie jedrzejsiwek.com oraz na bandcampie Jędrzeja - TUTAJ.

Press info – pobierz TUTAJ

 

W 2020 roku, w środku pandemicznego lockdownu, ukończyłem inspirowane trzema szkicami symfonicznymi Debussyego autorskie La Mer. Wtedy, mój słownik muzyczny był ograniczony w środki wyrazu do kilku prostych skojarzeń z muzyką eksperymentalną, ambientową, konkretną. Po dwóch latach od wydania studyjnej wersji i czterech wydanych albumach, odczytuję La Mer na nowo, tym razem na żywo w nagraniu z Katowicach, zanurzając się w podwodny świat dźwięków prawdziwego i wyobrażonego morza, które mam w pamięci z dzieciństwa; morze głośne, zimne, niebezpieczne, surowe, wręcz momentami brutalne i przerażające, przy tym najbardziej pociągające. – Jędrzej Siwek

 

Koncertowa premiera „La Mer” odbyła się w Międzynarodowy Dzień Jazzu podczas finałowego dnia 11 edycji Katowice JazzArt Festivalu w dawnym klubie Electro, a obecnie Music Hubie Katowice Miasto Ogrodów. 

 

 

 

Jędrzej Siwek — artysta dźwiękowy, radiowiec, didżej, malarz abstrakcjonista, projektant logotypów i identyfikacji wizualnych. Jędrzej Siwek tworzy z renesansowym rozmachem. „La Mer” jest kolejną po „Music for Glass” zaskakującą kompozycją w dorobku twórcy. Swobodna, współczesna interpretacja Claude’ Debussego wykorzystuje wszystkie autorskie techniki i strategie: eksperyment elektroakustyczny, elektronikę swobodnie łączoną z dźwiękami przedmiotów (nie)codziennego użytku, nagrania terenowe. „La Mer” w wersji live jest improwizacyjnym rozwinięciem oryginału.