logo jazzkaar + logo jazzartu
jazzartfestival.eu
jazzkaar.ee/en/

Wymiana festiwalowa z Jazzkaar

W 2022 roku zainicjowana została wymiana festiwalowa pomiędzy Tallinn International Festival Jazzkaar a Katowice JazzArt Festivalem. Umożliwi ona prezentację artystów pochodzących z Polski i Estonii przed odpowiednio, estońską i polską publicznością.

Jazzkaar to największy estoński festiwal muzyki jazzowej, który jest organizowany w Tallinnie — Mieście Muzyki UNESCO. Wydarzenie istnieje od 1990 roku i jest najczęściej odwiedzanym festiwalem w Estonii, na którym do tej pory wystąpiło ponad 3000 zagranicznych artystów z 60 krajów.

W ramach wymiany w dniu 26 kwietnia 2022 r., czyli w dniu rozpoczęcia 11. edycji Katowice Jazz Art Festival, w Tallinie zagrają wytypowani przez zespół KMO artyści: Maciej Obara Quartet i Trio_io.

Artyści z Estonii zaprezentują się w Katowicach w 2023 roku w trakcie kolejnej odsłony JazzArt Festivalu.

Prezentacja artystów z Polski występujących w ramach Tallinn International Festival Jazzkaar 2022:

Kiedy: 26.04.2022, godz. 21.00

Gdzie: Vaba Lava

Maciej Obara — saksofonista, kompozytor, improwizator. Choć współpracował z wieloma artystami z Japonii, USA i Europy, to od lat jego priorytetowym projektem jest autorski kwartet, w skład którego wchodzą: pianista Dominik Wania, kontrabasista Ole Morten Vagan oraz perkusista Gard Nilssen z Norwegii.

Więcej informacji TUTAJ

 

Kiedy: 26.04.2022, godz. 22.30

Gdzie: Fotografiska Tallinn

Trio_io — elektro-akustyczne trio, grające współczesną muzykę kameralną w połączeniu ze swobodną improwizacją, które tworzą: Zofia Ilnicka (flet), Łukasz Marciniak (gitara), Jakub Wosik (skrzypce).

Więcej informacji TUTAJ