Inne dźwięki: Ariel Guzik

Inne dźwięki: Ariel Guzik

Wykład Biura Dźwięku Katowice

Inne dźwięki: Ariel Guzik - kosmiczny rzemieślnik

W ramach cyklu Wykłady BDK zapraszamy na spotkanie z Piotrem Tkaczem, który przedstawi niezwykłą postać meksykańskiego artysty - Ariela Guzika - twórcę maszyn, dzięki którym można np. usłyszeć muzykę roślin lub nawiązać kontakt z delfinami i wielorybami. Muzyka, ilustratora oraz dyrektora Laboratorium Badań Ekspresji
i Rezonansu w Meksyku - organizacji badającej naturalny rezonans, mechanikę, elektryczność i magnetyzm oraz tego, w jaki sposób można zastosować te zjawiska do eksperymentów muzycznych i dźwiękowych. 

https://vimeo.com/user8136071

Kiedy: 22 marca 2018, godz. 18
Gdzie: Studio BDK (nr 204), Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
Wstęp wolny


Piotr Tkacz - improwizator, organizator, DJ. Publikował między innymi w „Czasie kultury”, „Glissando”, „2+3D”, „Dwutygodniku”, „Fragile”, „Jazz Forum”, „M|I”. Prowadzi audycję „Zasypywanie kanonu” w Radiu Afera. Zaangażowany w takie inicjatywy jak cykl „za duszno”, festiwal muzyki improwizowanej „FRIV”, „Warsztat dźwięków”, „Nasłuch aktywny/pasywny”.
Współtworzy zespoły: Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Tkacze, Lata, Sumpf. Nagrywał także z Alice Hui-Sheng Chang, Seijim Morimoto, Hermanem Müntzingiem i Pascalem Battusem. Interesują go partytury otwarte (tekstowe i graficzne) zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.
Występował m.in. na festiwalu Malta, Ostrava New Music Days, Animator, Musica Electronica Nova. Dawał gościnne wykłady w Narodowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na FAMU w Pradze i w toruńskim Kulturhauz.
Udziela się także jako DJ, obecnie w dwóch wcieleniach: DJ 2 Lewe Ręce i DJ Viagem ao Fim da Noite.

Powrót