Cyber Akademia już trwa.

22 Października 2015 roku

Cyber Akademia już trwa.

Cyber Akademia to projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Cyber Akademia to międzynarodowy projekt realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem jest rozwijanie kompetencji medialnych i komunikacyjnych osób związanych z kulturą – ekspertów ds. PR, dziennikarzy, blogerów, artystów i przedstawicieli instytucji oraz organizacji pozarządowych.
Podczas drugiej sesji spotkań i warsztatów uczestnicy z Polski, Chorwacji, Serbii, Niemiec, Ukrainy, Francji, Hiszpanii oraz Włoch odwiedzą Katowice, dzięki współpracy z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz Medialabem Katowice.

Motywem przewodnim drugiej edycji jest miasto i jego mieszkańcy – odbiorcy działań kulturotwórczych. Środowisko miejskie ze względu na swoją specyfikę – dynamicznie zmieniającą się ofertę kulturalną, ciągły napływ nowych odbiorców, multikulturowy tygiel językowy o zróżnicowanych korzeniach, a przede wszystkim rosnącą publiczność – wymaga wyjątkowego podejścia i diagnozy potrzeb poszczególnych grup odbiorców.
W czasie sesji warsztatowej, zorganizowanej we współpracy z Medialabem Katowice, uczestnicy skoncentrują się na udziale nowych mediów w procesie komunikowania kultury. Dzięki warsztatom i spotkaniom z ekspertami w tej dziedzinie uczestnicy wspólnie zbudują innowacyjne narzędzia komunikacji oraz strategie cyfrowych praktyk dla instytucji kultury i sektora pozarządowego, a także sprawdzą, w jaki sposób urozmaicić swoje praktyki przy użyciu takich technik jak wideo mapping oraz instalacje multimedialne.
Projekt organizowany jest we współpracy z Muzeum Śląskim.