Koncerty dzielnicowe

04 Września 2017 roku

Koncerty dzielnicowe

Laureatów projektu DZIELNICA BRZMI DOBRZE

Zapraszamy na koncerty dzielnicowe towarzyszące obchodom Urodzin Miasta Kocham Katowice
Na koncertach zagrają dla nas laureaci projektu Dzielnica Brzmi Dobrze 2017.

Kostuchna (Plac Błogosławionego Kubisty)

18.00 NOTTOOEASY
19.00 Studio Sztama

Os. Paderewskiego (plac przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego)

18.00 Parnas Brass Band
19.00 Erith

==================WSTĘP WOLNY====================

NOTTOOEASY
Pochodzący z osiedla Tysiąclecia zespół złożony z uczniów szkoły muzycznej w Katowicach. Grają trudną do zidentyfikowania muzykę (połączenie hip-hopu, jazzu i muzyki elektronicznej) będącą odzwierciedleniem muzycznych zainteresowań poszczególnych członków zespołu. NOTTOOEASY jest objęty patronatem Katowice Miasto Muzyki UNESCO oraz bierze udział w projekcie Mix The City.

Studio Sztama
Katowicki kolektyw muzyczny grający połączenie muzyki rapowej z neo soulem i funkiem. Powstał z inicjatywy dwóch raperów i producentów - Sajde'go oraz Bywsona w 2011 roku. Misją grupy jest szerzenie międzyludzkiej SZTAMY, co jest nieodłączną częścią ich muzyki oraz warstwy tekstowej. Zespół dotarł do półfinału programu Must Be The Music. „Jesteście fajni, muzykalni, a to co robicie jest fantastyczne" – tak o Studio Sztama mówiła w programie Elżbieta Zapendowska.

Parnas Brass Band
Zespół powstał w wyniku inspiracji ulicznymi zespołami dętymi z Nowego Orleanu. Na repertuar zespołu Parnas Brass Band składają się autorskie kompozycje oraz covery najbardziej znanych światowych hitów muzyki popularnej oraz jazzu w niebanalnych aranżacjach podkreślających nietypowe instrumentarium. Członkowie zespołu to absolwenci Instytutu Jazzu AM w Katowicach, muzycy o dużym doświadczeniu scenicznym. W swoim dorobku mają udział największych festiwalach muzycznych w Polsce jak i za granicą. Współpracowali m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Braćmi Cugowskimi, Big Cycem, zespołem Czarno-Czarni, LemON, Jasonem Moranem.

Erith
Twórczość Erith, odkąd trafiła do internetu, skupia uwagę wielu ważnych osób ze świata muzyki. Dzięki temu 22-letnia artystka szybko zagrała na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis czy Samsara Festival Europe(HU). Erith ma za sobą też supporty przed m.in. Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx'em i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Jesienią ukaże się jej pierwsza płyta. Jej koncerty przybierają formę performance'u. Erith nawiązuje świetny kontakt z publicznością, którą podczas występu wciąga do swojego magicznego świata, z którego trudno jest wrócić do rzeczywistości. Erith tworzy muzykę na żywo, loopuje poszczególne sample i instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca jej koncertom gra świateł.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.