120. wyprawa z Pawłem Grają

PHYSOTER MACROCEPHALUS Wokół Zbiornika Imielińskiego

Wycieczka z cyklu "Sląsko-zagłębiowskie szwendania okoliczne"

120. ŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKIE SZWENDANIE OKOLICZNE

PHYSOTER  MACROCEPHALUS
Wokół Zbiornika Imielińskiego

27 I 2018 | trasa całodzienna

Zbiórka:
9.30 | przystanek „Imielin Turystyczna”

Dojazd z Katowic:
8.44 | przystanek „K-ce Aleja Korfantego” A 149 (KZK GOP)

Zapraszamy na całodzienną wędrówkę dookoła Zbiornika Imielińskiego, znanego również jako Zalew Dziećkowicki. To jedno z głównych ujęć wody pitnej dla GOP z jednej strony, jednak to inne fakty spowodują naszą nad jego brzegami obecność. Otóż międzynarodowy zespół badawczy, w oparciu o lokalne legendy oraz wielogodzinne obserwacje terenowe (również z wykorzystaniem sonaru), potwierdził ostatnio występowanie w zbiorniku endemicznej, skarlałej odmiany kaszalota spermacytowego. Badania w toku...

Informacje, zapisy, prowadzenie:
pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

Udział bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu i aprowizacji. Uczestnicy biorą w wycieczkach udział z własnej, nieprzymuszonej woli, w związku z czym bez szemrania gotowi są przyznać, iż biorą odpowiedzialność za swe zachowanie i różnorakiego rodzaju skutki mogące zeń wyniknąć.