Ars Independent Festival

Kto został Czarnym Koniem Ars Independent 2019? 

Końca dobiegł Ars Independent Festival 2019. Po raz kolejny już festiwalowiczki i festiwalowicze zadecydowali o tym, do kogo trafiły Czarne Konie!

Tegoroczna edycja festiwalu trwała 6 dni (24 - 29 września). Odbyło się ponad 40 multimedialnych wydarzeń, a wśród nich m.in. zagraliśmy / posłuchaliśmy / zobaczyliśmy 6 filmów, 32 animacje, 30 wideoklipów oraz 7 gier wideo w konkursach Czarny Koń. To właśnie z nimi widownia została skonfrontowana podczas 9. edycji imprezy.

Kolejny raz to właśnie festiwalowa publiczność spośród obejrzanych produkcji wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach. Laureaci każdego konkursu otrzymali statuetkę i tytuł Czarnego Konia, a także 500 euro. O to wszystko walczyli debiutujący i początkujący twórcy i twórczynie nowych utworów wydanych w latach 2018/2019.

Kim są szczęśliwi laureaci?

#CzarnyKońFilmu

Czarnym Koniem Filmu – ze średnią głosów 4,83 – został Yann Gonzalez z filmem “Nóż + serce”.

#CzarnyKońAnimacji

W konkursie Czarny Koń Animacji nagroda trafiła do Weroniki Szymy za film “Bies i kat”. Animacja zdobyła średnią głosów 5,32.

#CzarnyKońWideoklipu

Ze średnią ocen 4,97 Czarnym Koniem Wideoklipu okrzyknięto Niniana Doffa za teledysk The Chemicals Brothers - “We’ve got to try”.

#CzarnyKońGierWideo

W konkursie mającym wyłonić Czarnego Konia Gier Wideo – ze średnią ocen 5,33 – zwyciężył Hempuli Oy za grę “Baba is You”.

 

Więcej informacji na stornie Festiwalu >>> arsindependent.pl